Paykasa Para Birimi Nedir Paykasa Fiyatları Nelerdir

Paykasa Para Birimi Nedir Paykasa Fiyatları Nelerdir?; Paykasa para birimi Euro’dur. Bu dünyanın neresine gider iseniz gidin, bu kart ile harcama yapabileceğiniz para birimini ifade etmektedir. Online olarak hizmet veren ya da online olarak ürün satan mağazaların yani sanal mağazaların birçoğunda, sayısal yönden 200 binden fazla mağazada kart kullanılmaktadır. Kartın uluslar arası piyasada geçerli olması ve kullanılması nedeniyle, seçilen para birimi Euro olmuştur. Bu para birimi ile dünyanın neresinde olur iseniz olun ya da nereye seyahat eder iseniz edin, kart yanınızda bulunduğu ve online mağazalar ya da herhangi bir ortamda ödeme sistemini kabul ettiği sürece, rahat güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Euro para biriminin tercih edilmesinin altında yatan gerçekler bunlardır.

Paykasa Para Birimi Nedir Paykasa Fiyatları Nelerdir?

Ancak bu kartta kullanılan para biriminin Euro olması, kartın satın alım aşamasında, Türkiye piyasasında Euro ödeneceği anlamına gelmemektedir. Mevduat hesaplarınız, kredi kartlarınız içerisinde bulunan Türk lirası ile paykasa kart satın alabilirsiniz. Bu konuda yani satın alma işlemi esnasında seçmiş olduğunuz paketin bedeli kaç Euro ise, karşılığına denk gelen Türk lirasını yetkili temsilcilerinin hesabına kartlarınızdan ya da mevduat hesaplarınızdan yatırma şansınız bulunmaktadır.

Burada güncel döviz kuru üzerinden hareket edilmesi esasları gündeme gelmekte olup, Euro Türk lirası değeri üzerinden yapılan işlemlerde, 1’e 1 uygulama ile karşılaşmanızın mümkün olmadığı da bilinen bir gerçektir. 1 Euro 3,98 Türk lirası ediyor ise, 10 euro değerinde kart alacağınızda ödeyeceğiniz para 39,80Türk lirası olmayacaktır. Bu rakam, muhtemelen karşınıza 40 ya da 42 Türk lirası olarak çıkacaktır. Aradaki farkın nedeni, bayilerin yani kart satış ve satış sonrası hizmeti sunan bayilerin kar payıdır. Ana merkezden alınan kartların üzerine bu bedel konulmakta, ancak sanılanın aksine, piyasa rayicinin kat kat üzerine çıkılmamaktadır. Böyle bir uygulama ile karşılaşır iseniz, karşınızda bulunanın size kart satacağını söyleyen şahsın ya da işletmenin yetkili temsilci olup olmadığını araştırmalısınız. Yetkili temsilciden daha uygun bedel ile alacağınız bir karta, daha yüksek bedel ödemek istemiyor iseniz, tercihinizi doğru ortamlardan yana kullanmalısınız.

Paykasa Kart Fiyatları Nelerdir?

Paykasa fiyatları ifade edilen kavram, standart paketler olarak karşımıza çıkacaktır. Bu fiyat anlayışının içerisinde, 10 Euro minimum limit bulunmakta olup, 10 Euro, 15 Euro, 20 Euro, 25 Euro, 100, 150, 200, 250 Euro gibi fiyatlar ile satışa sunulan kart paketleri yer almaktadır.

Önemli olan, hangi miktarda kart satan alınacağına sizin karar vermiş olmanızdır. Ancak bütçeniz doğrultusunda yani hesabınızda bulunan para doğrultusunda ya da yapacağınız alışveriş miktarının birebir karşılığında, herhangi bir kart satın almanız mümkün değildir. Hiçbir bayii ya da kartın satış prensiplerinde, 11 Euro, 26 Euro, 248 Euro gibi bir ifade bulunmamaktadır. Net rakamlar üzerinden belirtilen standart paketler dahilinde satış işlemleri yapılmaktadır.

İhtiyacınız 248 Euro ise, satın alacağınız kart 250 Euro olacaktır. 200 Euro değerinde kartı satın almanız, 48 Euro değerinde üst limitli harcama yapmanıza imkan vermeyecektir. Aynı şekilde almış olduğunuz karttan artan 2 Euro bedeli de, bozdurma işlemi ile talep eder iseniz, yetkili bayii üzerinden geri alabilirsiniz.

Belirleyici olan bahsedildiği gibi ihtiyaç sahipleridir. Herhangi bir ürünü ya da herhangi bir hizmeti beğenmiş iseniz, satın almak istiyor iseniz veya herhangi bir sitenin hesabına para transfer işlemi yapmak istiyor iseniz, bu miktarları belirlemeli ve yaptığınız belirleme işleminden sonra net olarak kart satın almalısınız. Kartların satış işlemleri ya da fiyatları konusunda, farklı Türk lirası değerleri ile karşılaşmanız mümkün olabilir. Burada etkili olan husus yani gündemde olan konu, yetkili temsilci üzerinden kart almak ile yetkili olmayan ya da piyasada alt bayi olarak bilinen şahıslardan kart satın alınmasıdır. Ana merkezden daha uygun fiyatlar yani ekonomik fiyatlar ya da ucuz fiyatlar ile kart alacağınızı hiçbir zaman unutmamalısınız.

 

Paykasa Para Birimi Nedir Paykasa Fiyatları Nelerdir

Son düzenlenme: 10 Nisan 2017 Düzenleyen: admin

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir