Paykasa Kredi Kartı mıdır?

Paykasa kredi kartı mıdır? Bilinenin aksine, paykasa bir karttır, ancak paykasa kredi kartı değildir. Paykasa kartlar, hiçbir kart ile ya da hiçbir banka ile ilgisi olmayan ödeme gereçleridir. Paykasa kartlar, bankalar tarafından teslim edilmeyen kart çeşitleri olmak ile birlikte, bankalar tarafından böyle bir kartın olduğu bilinmekte, ancak, kartlar her hangi bir banka tarafından resmi olarak tanınmamaktadır. Kredi kartları bu tanımlamanın tam aksine, her hangi bir banka tarafından verilen ve banka hizmet politikalarına göre ücretlendirilen ya da faiz alınan kartlardır. Her ikisi, birbirinden tamamen farklı ödeme gereçleridir. Kredi kartlarında, yıllık aidatlar ya da kart ücretleri, limit aşımları, limit aşım ücretleri, harcama faizleri gibi, onlarca unsur bulunmaktadır. Ayrıca, kredi kartları, içerisindeki limit dahilinde online alış verişlerde, istenildiği kadar kullanılmaktadır. Paykasa kartlar ise, aksine, içerisindeki limit dahilinde tek bir sefer kullanılabilen kartlardır. Kartlarda aidat, faiz, limit aşım ücreti ve benzeri hiçbir ifade bulunmamaktadır. Kredi kartları, online alış verişlerde ele geçirilir ise, hemen ardından, ele geçiren şahıs tarafından, harcana bilmektedir. Paykasa kartlar, online alış verişlerde ele geçirilir ise, ele geçiren şahıslar tarafından, kesinlik ile harcanamamaktadır.

Paykasa Çalışma Sistemi Nedir?

Paykasa çalışma sistemi, ön ödemeli sistem olarak bilinmekte ve sanal alemde, geçerli olmaktadır. Paykasa diye bir birim veya merkez oluşturulmuş ve oluşturulan bu birim, dünya genelinde tanınmıştır. Gerçek para kavramı, bireyler açısından yalnızca kartın satın alınması aşamasında gündeme gelmektedir. Bunun haricinde, bireyler ön ödemeyi yaptıktan sonra, bir daha hiçbir şekilde gerçek para görememektedir. Gündemde olan, tek şey, pin kodlarıdır. Online alış verişler yapılmakta ya da online oyun siteleri gibi sitelere, para gönderilmekte ve bu siteler, kendilerine gönderilen bedelleri, merkez olarak bilinen birimden tahsil etmektedir. Bu sistem, dünya genelinde uygulanan güvenilir bir sistem olarak bilinmektedir. Kullanıcı sayısı, her geçen gün artmaktadır ve paykasa satın alma ile müşterileri ile buluşan mağaza sayısı da, sürekli yükselmektedir.

Paykasa Ön Ödeme Ne Anlama Gelir?

Ön ödeme olarak bilinen ifade, paykasa kartların satın al işlemlerinde, gündeme gelmektedir. Ön ödeme, alış verişlerde kullanılacak miktarı ifade etmektedir. Bilinenin aksine, ön ödeme, yalnızca paykasa satış bedeli ya da kartın kendi bedeli değildir. Her hangi bir paket satın alındığında, yetkili temsilciye ödenen, para aslında, online alış verişlerde kullanılacak olan paradır. İçerisinden, her hangi bir kesinti yapılmamaktadır. 10 euroluk kart alan bir ihtiyaç sahibinin, online alış verişlerde kullanabileceği para miktar,ı 10 eurodur. Bahse konu kartı satın alacak bireyin, yetkili temsilciye ödeyeceği miktarda, 10 eurodur. Kart bedeli ya da her hangi bir komisyon, ekstra olarak ihtiyaç sahiplerinden tahsil edilmemektedir. Eğer, her hangi bir paykasa kart satıcısı, ön ödeme miktarının haricinde, kart bedeli talep ediyor ise, bu tip satıcılardan, uzak durulması gerekmektedir.

 

Paykasa Kredi Kartı mıdır?

Son düzenlenme: 30 Nisan 2016 Düzenleyen: admin

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir