Paykasa Kartını Nerede Kullanabilirim?

Paykasa Kartını Nerede Kullanabilirim?

Paykasa, günümüzün gelişmiş teknolojisinin meydana getirdiği bir ödeme şeklidir. İhtiyaçlar ve beklentiler doğrultusunda geliştirilen bu ödeme sistemi, nakit para anlayışı ve kredi kartı kullanımını büyük ölçüde ortadan kaldırmaya başlamıştır.

Her geçen gün hizmet ağı genişleyen paykasa kart, uluslar arası alanda isminden en çok söz edilen ön ödemeli sistem olarak ön plana çıkmış bulunmaktadır. Yüklenen bedellerin harcanılması sistemine dayanan bu ödeme şeklinde, ekstra harcama yapılması veya limit aşımı gibi bir tabir ile karşılaşılması mümkün değildir.

Ayrıca, ödemeler esnasında her hangi bir komisyon ödenmemekte ve faiz gibi bir ifade ile karşılaşılmamaktadır. Kullanıcı sayısı her geçen gün artan ve buna paralel olarak hizmet sunan ya da ürün satan online mağaza sayısında da artış görülen paykasa kart sistemi, elde edilmesi kolay olan bir sistemdir. Kartın alınma işlemleri yetkili temsilciler aracılığı ile gerçekleştirildiği takdirde, işlem maksimum 5 dakika civarında tamamlanmaktadır. 5 dakika sonra kart, yurt içinde ya da yurt dışında kolay bir şekilde kullanılmaktadır. Genel kullanım alanları, internet üzerinden hizmet sunan online alış veriş mağazaları ve oyun siteleridir.

Paykasa Kart Nasıl Kullanılır?

Paykasa kart, kullanımı oldukça kolay olan bir üründür. Yapılması gereken tek şey, kartın satın alındığı anda verilen pin kodunun kullanılmasıdır. Ekstra bir bilgilendirme veya onay mesajı gibi işleme gerek duyulmamaktadır. Para gönderilecek sitenin ödeme sistemleri arasında paykasa kart ya da paykasa ibaresinin yer alıp almadığı kontrol edilmelidir.

Eğer, online hizmet sunucu veya ürün satıcı paykasa sitemini desteklediğini ödeme yöntemleri arasında belirtmiş ise, o site üzerinden güvenli bir şekilde işlem yapabilirsiniz. Alış verişinizi tamamlayıp ödeme aşamasına geldiğinizde, ödeme seçenekleri hanesinden paykasa yöntemini seçmeniz gerekmektedir. Para yatırma formu da olarak ifade edilen bu bölümde, paykasa yöntemini seçtikten sonra, kartı satın aldığınız sitenin müşteri hizmetleri tarafından sizlere verilen 16 haneli pin kodunu ilgili alana girmelisiniz. Sadece kodu doğru girdiğinizden emin olmanız yeterlidir. Girmiş olduğunuz pin kodunun doğruluğunu gözlemledikten sonra, miktarı yazarak işlemi onaylamanız, anında para transfer işleminin gerçekleştiği ya da ödemenin yapıldığı anlamına gelecektir. Bu harcama şeklinizde bahsedildiği üzere, onay kodu, onay mesajı ya da benzeri hiçbir ek işleme gerek kalmayacaktır. Zaten kart üzerinde sizin adınıza tanımlı hiçbir bilgi yer almamaktadır. Alış verişte sadece pin kodu devreye girmekte ve sizi tanımlayan hiçbir işaret, sembol ya da bilgi kullanılmamaktadır.

Paykasa Kart Avantajlı mıdır?

Paykasa kart, ön ödemeli sistemi kullanıcılara avantajlar sunan bir sistemdir.  En büyük avantajı, yüklediğin kadar harca prensibinin kullanılıyor olmasıdır. Kartın içerisinde para bittiği anda, paykasa iptal olmakta ve bir daha kullanılmamaktadır.

Alış verişlerde yalnızca pin kodunun kullanılıyor olması güvenlik açısından kartı ön plana çıkarmaktadır. Bazı online mağazalarda ya da oyun sitelerinde, kişisel bilgilerinizi kullanmak istemeyebilirsiniz. Böyle bir düşünceye sahip olduğunuzda paykasa kart size gereken her türlü gizliliği sağlayacak olan bir ödeme gerecidir.

Hiçbir ek ücret ödememeniz, gecikme faizi ya da kart aidatı gibi benzeri masraflar ile karşılaşmamanız ve transfer işlemlerini anında gerçekleştirmeniz, sunulan diğer avantajlar arasında bulunmaktadır. Bazı sitelerin bu yöntemi kullanan müşterilere ödül verdiği de bilinmektedir. Hem ihtiyacınız gidermekte, hem de yaptığınız alış veriş ya da ödeme neticesinde ikinci bir ödül kazanma şansına sahip olmaktasınız. Özellik ile yurt dışı seyahatlerinizde elinizde bulunan pin kodu ile başta Avrupa ülkeleri olmak üzere birçok ülkede, online alış veriş yapma şansına da sahip olabilirsiniz.

 

Paykasa Kartını Nerede Kullanabilirim?

Son düzenlenme: 28 Şubat 2016 Düzenleyen: admin

4 Comments

 1. Şebnem Parmaksız

  Cevapla

  Sonunda güvenilir bir site buldum 🙂 ilginize teşekkürler bundan sonra buradayım 🙂

 2. rahmi atıcı

  Cevapla

  Güven konusunda beni yanıltmadığınız için teşekkür ederim hizmetinizin devamını dilerim

 3. Melih Yaraşan

  Cevapla

  Sürekli olarak paykasa sistemi ile alışveriş yapıyorum. Sözde en kurumsal firmalar ile bile çalıştım. Satış yaparken yüklü alım yaparken çok iyiler ama kodda vs hata olduğunda saatlerce hatta günlerce beklettiler beni. Daha sonra bu siteyi keşfettim . Sadece denemek amaçlı bunaltıcı sorular sordum . Hepsi en hızlı şekilde cevap verdiler büyük sabırla cevap verdiler yarım saat soru sordum neredeyse sadece 10 € aldım gık demeden kodu verdiler. Bende dilim yandı ya sonuna kadar deneyeceğim siteyi kod hatalı dedim . Hemen araştırmaya başladılar. 2 dk içinde kodun sorunlu olmadığı bilgisini verip ayrıca ekstra bilgi verdiler. 10 numara hizmet aldım memnuniyetin ötesindesiniz … 10 € için bile benimle uğraşıp son derece muazzam hizmet verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum . Bundan sonra alışveriş yapacağım tek site sizsiniz . Kaliteli hizmet ancak bu şekilde verilebilirdi .

 4. zekai kirişçi

  Cevapla

  Gönül rahatlılığıyla ve hızlı bir alım sağlayabliyorum verdiğiniz hizmet için teşekkür ederim tüm çalışanlara

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir