Paykasa Nedir Nasıl Alınır

Paykasa nedir? Nasıl alınır? Şeklinde bir araştırma içerisine giriyor iseniz, öncelik ile paykasanın bir ön ödemeli sistem olduğunu bilmelisiniz. Paykasa kart, kredi kartları ile karıştırılmaması gereken bir ödeme şeklidir.

Kredi kartlarında bankalar tarafından belirlenen limitler borç olarak harcanmakta ve geri ödenmelerinde faiz yükü ile karşılaşılmaktadır. Ayrıca bu tip kartlarda kart ücreti ya da yıllık aidat gibi benzeri masraflarda bulunmaktadır.

Paykasa kart ise, önceden bedeli ödenilerek satın alınan bir karttır. Ödenen bedelin içerisinde sadece kullanılacak para miktarı bulunmaktadır. Kart aidatı, faiz ya da benzeri bir masraf, paykasa kart kullananlar tarafından ödenmemektedir. Elektronik sistem olarak ifade edilmesinin nedeni ise, dijital ortamlarda yani internet üzerinde kartın oluşturulması ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasıdır.

Paykasa nedir nasıl alınır

Paykasa nedir nasıl alınır

Üstelik paykasa kartlar, henüz sadece online alış veriş mağazalarında ve oyun sitelerinde kullanılmaktadır. Kullanıcı sayısının hız ile artması karta olan ilgiyi arttırmış ve online mağaza sayısının da hızlı bir şekilde yükselmesine neden olmuştur. Ön ödemeli sisteme dahil olmak isteyenler, belirlenen limitler dahilinde paykasa kart satın alma işlemini yapmak zorundadır.

Paykasa Nedir Nasıl Alınır

Son düzenlenme: 7 Nisan 2016 Düzenleyen: admin