Paykasa Para Birimi Nedir Paykasa Fiyatları Nelerdir

Paykasa Para Birimi Nedir Paykasa Fiyatları Nelerdir?; Paykasa para birimi Euro’dur. Bu dünyanın neresine gider iseniz gidin, bu kart ile harcama yapabileceğiniz para birimini ifade etmektedir. Online olarak hizmet veren ya da online olarak ürün satan mağazaların yani sanal mağazaların birçoğunda, sayısal yönden 200 binden fazla mağazada kart kullanılmaktadır. Kartın uluslar arası piyasada geçerli olması ve kullanılması nedeniyle, seçilen para birimi Euro olmuştur. Bu para birimi ile dünyanın neresinde olur iseniz olun ya da nereye seyahat eder iseniz edin, kart yanınızda bulunduğu ve online mağazalar ya da herhangi bir ortamda ödeme sistemini kabul ettiği sürece, rahat güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Euro para biriminin tercih edilmesinin altında yatan gerçekler bunlardır.

Paykasa Para Birimi Nedir Paykasa Fiyatları Nelerdir?

Ancak bu kartta kullanılan para biriminin Euro olması, kartın satın alım aşamasında, Türkiye piyasasında Euro ödeneceği anlamına gelmemektedir. Mevduat hesaplarınız, kredi kartlarınız içerisinde bulunan Türk lirası ile paykasa kart satın alabilirsiniz. Bu konuda yani satın alma işlemi esnasında seçmiş olduğunuz paketin bedeli kaç Euro ise, karşılığına denk gelen Türk lirasını yetkili temsilcilerinin hesabına kartlarınızdan ya da mevduat hesaplarınızdan yatırma şansınız bulunmaktadır.

Paykasa Para Birimi Nedir Paykasa Fiyatları Nelerdir

Son düzenlenme: 10 Nisan 2017 Düzenleyen: admin

Güvenilir Paykasa Siteleri Hangileri?

Paykasa kart alımlarında dikkat edilmesi gereken en önemli husus, güvenilir paykasa sitesi bulunmasındadır. Bu tip siteler, yetki belgesine sahip olan hizmet sunuculardır.

Güvenilir Paykasa Siteleri Hangileri?

Olası dolandırıcılıkların önüne geçmek için, ön ödemeli elektronik sistemi kullanmak isteyenler, gibi sitelerden hizmet alabilirler. Bilindiği üzere bu ödeme şeklinde, önceden hizmet sunucularının hesabına para gönderilmekte ve daha sonra kartlar oluşturulmaktadır. Güvenilir site anlayışı bu noktada devreye girmektedir. Kart alınmasında belirlenen limitler, yapılması gereken ön ödeme miktarlarının karşılığını ifade etmektedir. Bu limitler dahilinde kartlara yükleme yapılmakta ve harcamalar bu yüklemeler üzerinden gerçekleşmektedir. Ön ödeme sisteminin temel mantığı gsm operatörlerinin çalışma sistemine benzemektedir.Önceden yükleme yapılır ve daha sonra yüklenen miktar kadar kullanmaya müsaade edilir. Yükleme miktarı sona erdiğinde kullanım imkanı da ortadan kalkar.

Güvenilir Paykasa Siteleri Hangileri?

Son düzenlenme: 6 Şubat 2017 Düzenleyen: admin

Paykasa ile Masrafsız Para Gönderme

Paykasa ile Masrafsız Para Gönderme

Sanal kartlar bir diğer değişle ön ödemeli kartlar tek kullanımlık olmaları nedeni ile herhangi bir kimlik bilgisi verilmeden satın alınabilmektedir. Bir döneme damgasını vuran kontör karları sistemi ile aynı işleyişe sahip olan, ancak onlardan farklı olarak basılı bir hali bulunmayan kartların başka bir kişiye devri de mümkündür. Bu devir işlemi aslında bir anlamda Paykasa ile masrafsız para gönderme işlemi anlamına gelmektedir. Para gönderme için yapılması gereken ise gayet basittir. kartı satın alan kişi kartı eğer hiç kullanmamış ise, karta ait olan 16 haneli pin kodunu para göndermek istediği kişiye iletmesi ile gerçekleşecektir. Karşı taraf bu pin kodunu isterse internetten alışveriş yaparak, oyun türü sitelerde ödeme yapmak için veya bayiler aracılığı ile bozdurarak kullanabilmektedir. Bozdurma işlemi için genel olarak satın alma işleminin sağlandığı bayinin tercih edilmesinde fayda vardır. Ancak bayi bozdurma işlemi sağlamıyor ise, başka bir bayi üzerinden işlem sağlanmalıdır.

Paykasa ile Masrafsız Para Gönderme

Son düzenlenme: 9 Ocak 2017 Düzenleyen: admin