Güvenilir Paykasa Siteleri Hangileri?

Paykasa kart alımlarında dikkat edilmesi gereken en önemli husus, güvenilir paykasa sitesi bulunmasındadır. Bu tip siteler, yetki belgesine sahip olan hizmet sunuculardır.

Güvenilir Paykasa Siteleri Hangileri?

Olası dolandırıcılıkların önüne geçmek için, ön ödemeli elektronik sistemi kullanmak isteyenler, gibi sitelerden hizmet alabilirler. Bilindiği üzere bu ödeme şeklinde, önceden hizmet sunucularının hesabına para gönderilmekte ve daha sonra kartlar oluşturulmaktadır. Güvenilir site anlayışı bu noktada devreye girmektedir. Kart alınmasında belirlenen limitler, yapılması gereken ön ödeme miktarlarının karşılığını ifade etmektedir. Bu limitler dahilinde kartlara yükleme yapılmakta ve harcamalar bu yüklemeler üzerinden gerçekleşmektedir. Ön ödeme sisteminin temel mantığı gsm operatörlerinin çalışma sistemine benzemektedir.Önceden yükleme yapılır ve daha sonra yüklenen miktar kadar kullanmaya müsaade edilir. Yükleme miktarı sona erdiğinde kullanım imkanı da ortadan kalkar.

Güvenilir Paykasa Siteleri Hangileri?

Son düzenlenme: 6 Şubat 2017 Düzenleyen: admin

Paykasa Dolandırıcılığı

Paykasa dolandırıcılığı; Paykasa kartlar, güvenli alış veriş yapılmasına imkan sağlayan, elektronik ön ödemeli sistemlerdir. Kartların tercih edilmesindeki en büyük neden, online alış verişlerde, güvenli bir şekilde kullanılmalarıdır. Kartlar, ön ödeme sistemleri ve tek kullanımlık pin kodları sayesinde, bu özelliklerini elde etmiştir. Kartın kullanımı ile ilgili veya bahse konu ön ödeme ve pin kodu ile ilgili, her hangi bir güvenlik sorunu bulunmamaktadır. Tek başına incelendiğinde, kartın, hiçbir sorununun bulunmadığını söylemek mümkündür. Paykasa dolandırıcılığı olarak gündeme gelen konu, kartın satış işlemlerinde ya da kartın harcandığı online mağazaların bazılarında karşılaşılan bir durumdur.

Paykasa Dolandırıcılığı

Son düzenlenme: 7 Eylül 2016 Düzenleyen: admin

Paykasa Nedir Nasıl Alınır

Paykasa nedir? Nasıl alınır? Şeklinde bir araştırma içerisine giriyor iseniz, öncelik ile paykasanın bir ön ödemeli sistem olduğunu bilmelisiniz. Paykasa kart, kredi kartları ile karıştırılmaması gereken bir ödeme şeklidir.

Kredi kartlarında bankalar tarafından belirlenen limitler borç olarak harcanmakta ve geri ödenmelerinde faiz yükü ile karşılaşılmaktadır. Ayrıca bu tip kartlarda kart ücreti ya da yıllık aidat gibi benzeri masraflarda bulunmaktadır.

Paykasa kart ise, önceden bedeli ödenilerek satın alınan bir karttır. Ödenen bedelin içerisinde sadece kullanılacak para miktarı bulunmaktadır. Kart aidatı, faiz ya da benzeri bir masraf, paykasa kart kullananlar tarafından ödenmemektedir. Elektronik sistem olarak ifade edilmesinin nedeni ise, dijital ortamlarda yani internet üzerinde kartın oluşturulması ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasıdır.

Paykasa nedir nasıl alınır

Paykasa nedir nasıl alınır

Üstelik paykasa kartlar, henüz sadece online alış veriş mağazalarında ve oyun sitelerinde kullanılmaktadır. Kullanıcı sayısının hız ile artması karta olan ilgiyi arttırmış ve online mağaza sayısının da hızlı bir şekilde yükselmesine neden olmuştur. Ön ödemeli sisteme dahil olmak isteyenler, belirlenen limitler dahilinde paykasa kart satın alma işlemini yapmak zorundadır.

Paykasa Nedir Nasıl Alınır

Son düzenlenme: 7 Nisan 2016 Düzenleyen: admin